Chytré světlo vám doma vykouzlí atmosféru na povel | Blog Mall.cz

Chytré světlo vám doma vykouzlí atmosféru na povel

Jaké je světlo budoucnosti? Poslouchá hlasové příkazy, rozumí vašim potřebám a jeho barvu upravíte například z mobilu. Do domácností přicházejí chytrá světla, přečtěte si, jak promění vaše bydlení.

1. Nastavení barvy světla

Běžně platí, že co světlo, to jedna barva. U chytrého světla to tak ale nefunguje. To samé svítí různě podle toho, jakou máte zrovna náladu a jakou činnost zrovna děláte. Mezi různými odstíny můžete libovolně přepínat a přizpůsobit místnost denní době i vaší aktivitě.

K čemu je to dobré? Různé odstíny bílého světla vytvářejí specifickou atmosféru pro různé typy aktivit a výrazně ovlivňují, jak se doma cítíte. Intenzitě bílého světla se říká chromatičnost a dělí se na teplé a studené odstíny bílé:

  • teplé bílé světlo uklidňuje a pomáhá při přirozeném probouzení i usínání. Jako večerní osvětlení je ideální do pokojů, ve kterých odpočíváte, například do obýváku, jídelny, ložnice, dětského pokoje. V mírné intenzitě se hodí i jako noční světlo, třeba když se vaše děti v noci bojí spát nebo pro vaši noční orientaci po bytě,
  • studené světlo podporuje soustředění, dobře v něm uvidíte detaily a po ránu vás probudí. Hodí se tedy při práci, cvičení, vaření nebo při hraní s dětmi. Využijete ho v pracovně, v dětském pokoji, v obýváku, ložnici i v kuchyni.

Abyste mezi chromatičností netápali, chytrá světla mají přednastavené režimy s pečlivě vypočítanou ideální intenzitou světla třeba na relax, romantiku, čtení nebo koncentraci. Nebo se zapnou po zazvonění budíku v zimní tmavé noci, vytvoří příjemné ranní světlo a tím vám usnadní vstávání.

Kromě toho umí svítit i barevně. Svou barvu si vyberete z 16 milionů možností. Světla navíc barvou pěkně dotvoří interiér. Díky chytrému osvětlení tak světlem změníte výmalbu zdí klidně každý večer.

Náš tip: Chytré světlo si zamilujete i v koupelně. Koupelna se totiž díky nim promění podle vašeho přání. Na ráno si světla nastavte na energizaci a probuzení, aby vaše ranní přípravy odsýpaly a abyste na sebe dobře viděli. A večer ta stejná světla nastavte na imitování svíček – doma si tak vytvoříte relaxační lázně.

S chytrým světlem si nasvítíte různé části domova podle potřeby. • 

2. Ovládání hlasem a z mobilu

Kromě toho, že chytré světlo můžete vypnout vypínačem, reaguje i na pokyn z mobilu nebo na váš hlas. Uvítáte to třeba ve chvíli, kdy si lehnete do postele, pořádně se do ní zavrtáte a najednou si uvědomíte, že jste zapomněli zhasnout. Chytrému světlu stačí jenom přikázat. Ovládání hlasem oceníte i při lakování nehtů. Když zjistíte, že na práci příliš nevídíte, stačí lampičce říct, aby světlo zesílila.

Jedním z inovátorů v bezdotykovém ovládání je značka Philips Hue. Jejich chytrá osvětlení, ať už lampičky, žárovky nebo LED pásky, ovládnete jednoduše pomocí aplikace v mobilu a klasického Bluetooth. Kromě toho můžete celou komunikaci povýšit na další level pořízením Philips Hue Bridge. Bridge funguje jako most a vaše světla propojí s WiFi. Nemusíte se přitom bát, že by vám kvůli světlu padala WiFi. Bridge využívá speciální technologii Zigbee, která váš internet neoslabí, ale naopak posílí.

Propojení s WiFi vám otevře spoustu nových možností:

  • světla ovládnete hlasem pomocí služeb jako Google Assistant, Siri nebo Alexa,
  • nastavíte několik světel naráz,
  • světla zapnete klidně z dovolené u moře a ošálíte tak případné zloděje,
  • díky GPS zařízení pozná, že se blížíte ke svému domovu a světla s předstihem rozsvítí.

Jenom mějte na paměti, že pro ovládání světel hlasem budete muset oprášit svou angličtinu. Je to kvůli tomu, že služby, které vás poslouchají, česky ještě neumí. Brzy se to snad ale naučí.

3. Jsou úplně jednoduchá

I když jsou chytrá světla vážně chytrá, vy pro jejich používání žádní géniové být nemusíte. Jejich instalace je naprosto jednoduchá a chytrou žárovku si našroubujete do své lampičky u postele raz dva. LED pásek zase snadno nalepíte pod kuchyňskou linku.

Pokud se nechcete loučit s klasickým vypínačem, pořiďte si speciální chytrý vypínač, který vaše světla poslechnou. Ve svém domově pro něj navíc nemusíte instalovat žádné speciální kabely.

Chytré světlo se vejde klidně i za váš monitor a zabarví se automaticky podle obrazu. • 

4. Podporuje zábavu

Pokud vy nebo někdo z vaší rodiny rád paří hry, lampička Philips Hue Go vám do hraní přidá nový rozměr. Chytré světlo se zesynchronizuje s obrazem hry a jednoduše ho propojíte i s dějem. Díky tomu se například světla v pokoji varovně rozsvítí červeně ve chvíli, kdy na vás soupeř zamíří zbraní. Takhle rychleji zareagujete a navíc získáte pocit, jako kdybyste opravdu byli uvnitř hry.

Stejně světlo reaguje i na filmy nebo na hudbu. Svítí totiž podle dominantních barev na obrazu nebo podle tónin písničky. Pomocí těchto efektů si svou oddechovou chvilku užijete ještě víc.

Philips Hue pro chytřejší domov

Pokud chcete své domácnosti přidat pár IQ bodů, vybavte svou domácnost chytrými světly od značky Philips Hue. Philips Hue jsou aktuálně nejpokročilejší výrobky na trhu. Ve firmě se aktivně věnují výzkumu, díky tomu neustále přidávají nové vychytávky a svoje technologie drží na špičce.

A jestli vás chytrá světla lákají, ale trochu se jich bojíte, začněte klidně jen něčím malým. Výdobytek techniky si krásně vyzkoušíte třeba na lampičce Hue Go. Lampička se u vás doma rozhodně neztratí ani designově, protože vypadá nadčasově. Když k vám na večeři dorazí návštěva, nebudete se stydět lampičkou dotvořit atmosféru na stole.

>> Pořiďte si chytrá světla Philips Hue na MALL.CZ. <<

Kompaktní lampička Philips Hue Go na stole vypadá jako svíčka. A také tak umí svítit. • 

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5