Jaká je barva roku 2020? | Blog Mall.cz

Barva roku 2020: přeneste klasickou modř do bytu i šatníku

Modrá je dobrá a zvlášť v roce 2020. Společnost Pantone totiž právě odstín klasické modři (Classic Blue) vyhlásila barvou letošního roku. Classic Blue připomíná barvu noční oblohy. Přečtěte si, co barva vyjadřuje i jak dokonale vyladíte byt a šatník podle letošních barevných trendů.

Společnost Pantone vyhlašuje barvu roku už zhruba 20 let. Loni nesměl v interiérech a šatnících chybět odstín Living Coral – oranžová barva se zlatým podtónem. Výstřední korálovou ale letos střídá klasika, modrá barva v odstínu Classic Blue.

Temná barva připomíná noční oblohu. A stejně jako pohled na nebe s hvězdami uklidňuje a navozuje pocit bezpečí a pohody. Chcete-li se tedy cítit sebejistě a spokojeně, obklopte se klasickou modří. Tahle modrá kráska ve vás navíc probudí pocity:

  • jistoty,
  • stálosti,
  • důvěry
  • a harmonie.

Pokud se letos chystáte vymalovat, sáhněte po odstínu klasické modři. V místnosti navodí pohodu, klid a soustředěnost, takže se hodí do pracovny i ložnice.Pokud se letos chystáte vymalovat, sáhněte po odstínu klasické modři. V místnosti navodí pohodu, klid a soustředěnost, takže se hodí do pracovny i ložnice.

Nadčasový odstín pro každou příležitost

Podle odborníků je Classic Blue nadčasová barva, která dokáže být elegantní i ležérní. Záleží jen na tom, jak ji zkombinujete. Konzervativní klasiku vytvoříte ve spojení s bílou, černou nebo šedou. Nebojte se ale ani kombinace se zlatými nebo stříbrnými doplňky.

Chcete-li se odvázat a proměnit klasickou modř ve svěží a moderní, doplňte ji třeba žlutými nebo oranžovými prvky. Uvidíte, jak vynikne.

A kde všude modré odstíny využijete?

Klasická modř v bydlení

Pokud chcete použít modrou v interiéru, platí základní pravidlo: všeho s mírou. Dbejte na vyváženost a nezapomínejte na prvky v neutrálnějších barvách. Pokud místnost vymalujete podle letošních trendů, tmavější zdi vyrovnejte světlým nábytkem.

Kombinace s různými materiály se bát nemusíte. Klasická modř sedí ke dřevu i kovovým prvkům. Skvěle vypadá i ve spojení se sametem – pořiďte si do obýváku či ložnice sametové křeslo nebo taburet v barvě Classic Blue.

A jestli se vám nechce do malování, zvolte alespoň modré doplňky. Závěsy, přehozy, polštáře nebo vázy v barvě soumraku dokreslí doma tu pravou atmosféru.

Jestli dáváte přednost klasickým kombinacím, doplňte modrý interiér šedou či krémovou barvou, případně dalšími odstíny modré, fialové či růžové. Jestli dáváte přednost klasickým kombinacím, doplňte modrý interiér šedou či krémovou barvou, případně dalšími odstíny modré, fialové či růžové.

>> Jak správně kombinovat barvy v interiéru? <<

Pusťte barvu roku i do vašeho šatníku

Ať už hledáte outfit do práce, na procházku do města nebo třeba na ples, s kousky v barvě klasické modři neuděláte chybu. Modrá je in na šatech, halenkách i kabátku a hodí se na každou příležitost.

Náš tip: Skvěle vypadá kombinace více odstínů modré. Nebojte se proto kromě bílé nebo černé barvy zkombinovat klasickou modrou s jinými odstíny modré, například petrolejovou či blankytnou.

Pokud nenajdete v šatníku hlavní kousky v modré, vezměte si na sebe alespoň modře zbarvené doplňky.Pokud nenajdete v šatníku hlavní kousky v modré, vezměte si na sebe alespoň modře zbarvené doplňky.

>> Pořiďte si na jaro novou halenku v modré barvě na MALL.CZ. <<

Vyzkoušejte mátově šedou a další top barvy

Jestli vás klasická modř neohromila a v interiéru byste dali přednost jiným barvám, zkuste třeba odstíny, které pro letošní rok vyhlásily jako top barvy další velké společnosti:

  • Dulux zvolil barvou roku 2020 mátově šedou. Barva Tranquil Dawn je inspirovaná barvami ranní oblohy a nese v sobě odstíny zelené, modré a šedé. Je velmi univerzální a zkombinujete ji se světlými odstíny i výraznějšími barvami.
  • Sherwin-Williams zvolili jako letošní trend odstín Naval – námořnickou modř. Odborníci ji doporučují kombinovat se světlejšími barvami, jako je béžová nebo zlatá, ale také se zelenou.

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.