Balkón, který láká k posezení | Blog Mall.cz

Balkón, který láká k posezení

Není to pláž na Jadranu, ale jedinečné letní vzpomínky si z něj odnesete taky. Váš balkón.

Venku, ale přece doma. Letní večery se blíží a balkón je tím pravým místem, kde si je skvěle užijete. Proto nic nepodceňte a již nyní připravte vaše venkovní posezení na letní sezónu. Stačí 3 jednoduché kroky a už nikdy nebudete chtít relaxovat uvnitř.

1. Bylinkové potěšení pro všechny smysly

I malý balkón bohatě stačí na krásnou bylinkovou zahrádku.

Ve výběru květináče se neomezujte a vyberte nádobu, která vašemu balkónu dodá styl.
Jaké bylinky ale vybrat? Sáhněte třeba po těch, z nichž si následně připravíte osvěžující letní drink, který posezení na balkóně dotáhne k dokonalosti:

  • Máta, klasická bylinka k přípravě oblíbeného mojita i osvěžujících limonád a ledových čajů
  • Bazalka, hodí se nejen k italské kuchyni, ale ve spojení s ginem, sodou a citrónem skvěle chutná i v tekuté podobě
  • Meduňka, dokonale ladí s domácí, vychlazenou citronádou a zajímavý chuťový kontrast nabídne také k jahodovému koktejlu

Na nealko mojitu si pochutnají i děti a řidiči. Kdo chce, jen přilije rum.

Chcete-li balkónu dodat šmrnc, spojte bylinky s kvetoucími trvalkami, které vám společně zajistí balkón plný barev a vůní lákající motýly i čmeláky. Při výběru se inspirujte osvědčenými barevnými kombinacemi:

  • Kvítky všelichy, která vypadá jako kopretina, vysaďte vedle větviček omamně vonícího rozmarýnu. Uklidňující bílá ve společnosti zelené barvy uleví mysli nejen po dlouhém dni v práci.
  • Máta nebo citrónová mateřídouška si skvěle rozumí s měsíčkem lékařským. Voňavá souhra v odstínech žluté uklidňuje nervy, mateřídouška se navíc skvěle hodí pod maso a máta do čaje.
  • Jako na Francouzské riviéře si budete připadat, pokud do truhlíku vysadíte levanduli, fialově žíhané listy šalvěje společně s hlazencem yzopolistým, který kvete desítkami drobných, fialových kvítků. Levandule a šalvěj zalijí balkón omamnou vůní, která uklidní nervy a pomůže dobrému spaní.

Motýli a jiní létající návštěvníci se stanou příjemným zpestřením posezení.

2) Atmosféra letní dovolené

Balkón zalitý zapadajícím sluníčkem je jako vzpomínka na letní dovolenou. Podpořte atmosféru zapálenou vonnou svíčkou, přírodní dekorací nebo bambusovou zvonkohrou. Hodí se také tlumené venkovní osvětlení nebo závěsná lampička.

Tip na rychlou dekoraci: skleněnou dózu (nebo hezkou zavařovací sklenici) naplňte do tří čtvrtin kamínky a mušlemi z dovolené a nahoru usaďte čajovou svíčku. Na dózu můžete uvázat jutový provázek nebo vedle sebe poskládat dózy různých výšek a jednoduchou vzpomínkovou ozdobu máte na světě.

Pusťte se do tvoření a ozdobte balkón vzpomínkami na předchozí dovolené.

3) Zajistěte si pohodlí

Nejen kvalitní a pohodlný zahradní nábytek udělá z balkónu či terasy oázu odpočinku. Vyberte pěkné sedací polštáře a k ruce si připravte také teplý pléd nebo deku k dlouhému večernímu posezení.

K letní pohodě také neodmyslitelně patří grilování, kterého se nemusíte vzdávat ani na balkóně. Místo klasického grilu si ale pořiďte menší, elektrický gril, díky jehož vlastnostem nehrozí úraz ani kouř obtěžující sousedy. A pokud si venkovní posezení chcete dopřát bez ohledu na vrtochy počasí, hodí se také slunečník, pergola nebo malý přímotop.

Pokud neobýváte poslední patro, tak tímto grilováním sousedy moc nepotěšíte :)

Jak připravujete balkón na letní sezónu vy? Podělte se s námi o fotky v komentářích nebo na Facebooku.