7 tipů na výrobu podzimních dekorací (nejen) na dveře | Blog Mall.cz

7 tipů na výrobu podzimních dekorací (nejen) na dveře

Podzim přináší spoustu krásných barev. Spadané listí, kaštany, ořechy, sušené květy, jeřabiny... Využijte to, co vám příroda nabízí, na výrobu originálních dekorací. Zabavte se v deštivých dnech a udělejte si s rodinou tvořivé odpoledne.

1. Tavné pistole vám výrazně usnadní práci

Stojí jen pár korun, ale ušetří vám spoustu nervů. Přilepí cokoliv k čemukoliv. Tavnou pistoli stačí jen nahřát a přichystat si pracovní podložku, abyste si nezničili stůl. Slza tavného lepidla vydrží i nepřízeň počasí. Když pak dekoraci rozebíráte, stačí jednotlivé části odlomit a příští rok je klidně použijete znovu.

Pokud s vámi budou pracovat i děti, dejte pozor, aby se o roztavený plast nepopálily. • 

2. Proutěný věnec nevytvářejte, ale kupte a dozdobte

V obchodech seženete spoustu polotovarů za pár korun, díky kterým tvoření dekorací stihnete, i když máte plné ruce práce s dětmi nebo se zahradou. Proutěné věnce nemusíte sami splétat, kupte je hotové a dozdobte sušenými květy, kaštany, žaludy, mechem nebo třeba spadaným pestrobarevným listím.

Proutěné věnce jsou ideálním základem podzimních věnců. Stačí na ně přidat jen pár dekorací a máte hotovo. • 

3. Využijte dřevo

Pokud máte doma dřevěná polínka, uřízněte si z jednoho pěkně kulatého tenký plát a ten použijte jako základ dekorace na dveře nebo na stůl. Dřevěné kolo očistěte a nalakujte, abyste si smůlou nezničili dřevěný nábytek. A pokud jej chcete zavěsit, provrtejte si do něj ještě dírku, skrze kterou provlečte stuhu nebo silnější režný provázek.

Kus dřeva použijte jako základ aranžmá. Přidejte pestrobarevné listí, svíčky, šišky nebo vřes. Fantazii se meze nekladou. • 

4. Zahrajte si na květinářku

Pro vytvoření podzimních aranžmá z živých květin potřebujete neprůhlednou misku a zelenou aranžovací hmotu. Nožem si vyřízněte kus aranžovací hmoty, který padne do zvolené nádoby a dejte jej namočit do vody.

Pokud používáte sušené květiny, zapichujte je rovnou bez namáčení a doplňte je větvičkami červených šípků nebo jeřabin.

Místo misky klidně použijte košík vystlaný igelitem. Nezapomínejte pravidelně dolévat vodu, aby vám květiny a bobule neuvadly. • 

5. Udělejte si vázu z dýně

Urodilo se vám letos hodně dýní? Využijte je na květinové aranžmá ke vchodovým dveřím nebo na terasu. Hokkaido dýně mají krásnou oranžovou barvu a vydlabané a vystlané igelitovým sáčkem vám skvěle poslouží jako základ podzimní dekorace z živých květů.

Pokud by vám sáček nechtěl držet, přichyťte jej zevnitř připínáčkem nebo špendlíkem, než dovnitř dáte namočenou aranžérskou hmotu.

Dýně mají krásnou oranžovou barvu. Na dřevěném stole se budou krásně vyjímat. • 

6. Sbírejte bobule a bobulky

Šípky, jeřabiny, židovské třešně… To všechno je krásný materiál, ze kterého vytvoříte pestrobarevné podzimní dekorace. Rozjasní květinové aranžmá, ale klidně jim dejte i hlavní roli.

Chcete-li na dveře věnec z bobulí, pořiďte si polystyrenový základ a obalte ho červeným nebo oranžovým krepovým papírem. Jen tak nebude prosvítat bílá barva polystyrenu skrz plody. Pak už se vrhněte na zapichování nebo lepení jednotlivých bobulek. Nakonec vezměte třeba režný provázek a věnec na něj zavěste.

Věnec na dveře obalený podzimními bobulemi je sice trochu větší piplačka, ale výsledek stojí za to. • 

7. Nalaďte si doma romantickou podzimní atmosféru

Chladnější podzimní večery přímo vybízí k romantickým večeřím ve dvou. Prostřete tentokrát stůl tematicky. Posbírejte trochu pestrobarevného listí, zapalte svíčky a místo ubrousku použijte na zabalení příboru pytlovinu nebo jinou přírodní tkaninu. Teď už jen otevřít láhev dobrého červeného vína a užívat si společnost toho druhého.

Přírodní tkaniny dají krásně vyniknout pestrým podzimním barvám. Zabalte příbor do kusu pytloviny, přidejte snítku červených bobulek a vše převažte lýkem. • 

Jak si na podzim zdobíte byt nebo dům vy? Napište nám do komentářů.