5 věcí pro maximální pohodu na zahradě | Blog Mall.cz

5 věcí pro maximální pohodu na zahradě

Vůně květin, šum v korunách stromů, bublající zahradní jezírko, posezení v měkké trávě… No řekněte, není to ta největší pohoda? Není. Může být totiž ještě větší. Jaké věci udělají z vaší zahrady oázu klidu a relaxace?

1. Altán, slunečník či markýza

Abyste si na zahradě skutečně odpočinuli a neodnesli si úpal, úžeh nebo spáleniny od slunce, investujte do zahradní stínicí techniky.

  • Slunečník

Slunečník je levným a účinným řešením, jak vytvořit stín např. nad posezením nebo pískovištěm. Na výběr máte ze dvou variant slunečníků:

  • S nosnou tyčí uprostřednosná tyč je umístěna ve středu deštníku, slunečník se staví např. do středu stolu.
  • Závěsných slunečníků – deštník je na nosné tyči zavěšený, slunečník se dá přistavit kamkoliv, aniž by nosná tyč překážela.

Slunečníky se dají jednoduše přenášet a nezabírají příliš mnoho místa. Nemohou ale zůstat celoročně venku a vytváří malý stín.

Na přímém slunci se moc dobře relaxovat nedá a slunečník je nezbytnost.Na přímém slunci se moc dobře relaxovat nedá a slunečník je nezbytnost.

  • Stínící plachta

Zahradní stínící plachty jsou něco mezi markýzou a slunečníkem. Můžete je umístit kamkoliv na zahradu, vytváří velký stín a jsou levnější než pevné altány. Oproti slunečníkům se ale nedají přenášet z místa na místo a kvůli své velikosti špatně odolávají větru.

  • Markýza

Markýzy se připevňují na stěnu domu, jsou snadno roztažitelné a kdykoliv je můžete jednoduše zase složit. Většinou bývají obdélníkového či čtvercového tvaru a nezabírají téměř žádné místo. Oproti jiným stínicím technikám se nedají přenášet a nejsou designerským doplňkem zahrady.

  • Altán

Zahradní altán může být nejen prostředkem pro stínění, ale i krásnou dominantou zahrady. Oproti slunečníku, plachtě nebo markýze vyjdou sice dráž, ale pokud za hezkého počasí rádi trávíte čas na zahradě, rozhodně se vám vyplatí.

S teplými dny budete na zahradě trávit většinu volného času – vybavte ji co nejpohodlnějším nábytkem.S teplými dny budete na zahradě trávit většinu volného času – vybavte ji co nejpohodlnějším nábytkem.

2. Zahradní nábytek

Do stínu patří posezení. Na trhu najdete zahradní křesla, stoličky, lavice, lavičky, stoly a truhly z různých materiálů. Oblíbený je umělý ratan, který dlouho vydrží, snadno se omývá a odolá vlivům počasí.

Dražší, zato hezčí je dřevěný zahradní nábytek. O ten už je ale potřeba se pravidelně starat. Nejlevnější variantou jsou plastové sety zahradního nábytku, které užijete nejen na zahradě, ale i na balkóně. Trendem poslední doby jsou sedací vaky, které se vytvarují podle vašeho těla, umožní přirozenou relaxaci a můžete je využít venku i v interiéru.

Vůně ugrilovaného masa nebo zeleniny, to je prostě vůně zahradní pohody.Vůně ugrilovaného masa nebo zeleniny, to je prostě vůně zahradní pohody.

3. Gril

Jestli vám na zahradě chybí gril, na tuto sezónu už ho rozhodně kupte. Na výběr máte z:

  • Grilů na dřevěné uhlí – vytváří nezaměnitelné aroma pokrmů. Jeho údržba ale vyžaduje pravidelné čištění popelníku.
  • Plynových grilů – rychlé a jednoduché roztápění, snadná regulace teploty bez nepořádku.
  • Elektrických grilů – bez aroma grilování, vhodné na balkón i do bytu, chuť jídla jako z pánve.

Při výběru grilu nekoukejte jen na cenu, ale také na velikost grilovací plochy a výbavu.

I malý nafukovací bazén je vděčná zahradní aktrakce.I malý nafukovací bazén je vděčná zahradní aktrakce.

4. Bazén a vířivka

Nafoukněte vířivku nebo bazén a utopte všechny starosti. O spoustu legrace se postará i ten nejmenší nafukovací bazén. Na trhu jsou také bazény s větším objemem, do kterého se vejde celá rodina a není potřeba kvůli němu hloubit díru v zahradě. Vířivka vám poslouží dokonce celoročně. Vyhřívá vodu na příjemnou teplotu okolo 35 °C, a tak si můžete užívat hydroterapii, i když je slunce schované za mraky.

Děti se na pískovišti zabaví i na celé hodiny a vy můžete v klidu relaxovat s knížkou.Děti se na pískovišti zabaví i na celé hodiny a vy můžete v klidu relaxovat s knížkou.

5. Pískoviště, prolézačky, skluzavky a zahradní domky

Nedaří se vám na zahradě odpočívat, protože se vaše děti nudí? Postavte jim vlastní herní kout. Vybavte ho pískovištěm, prolézačkami, skluzavkou, zahradním domkem a houpačkou. Děti se zabaví a vám zbyde čas na kávu a dobrou knihu v altánku. Dětský koutek nezapomeňte zastínit např. velkou stínící plachtou. Děti jsou totiž mnohem náchylnější k přehřátí i spáleninám.

Vše, co vám zajistí tu největší pohodu na zahradě koupíte zde -> Jarní relax 

Co všechno vám na zahradě chybí a co plánujete letos pořídit? Napište nám do komentářů, co se letos na vaší zahradě změní.

Témata:
  zahrada
 

Doporučujeme

  • +420 296 245 025