5 důvodů, proč si zamilujete praní s párou | Blog Mall.cz

5 důvodů, proč si zamilujete praní s párou

Díky praní v páře zbavíte prádlo kromě nečistot i 99 % bakterií, plísní, virů a alergenů. Kromě toho vám pára prádlo provzdušní tak, že jej nemusíte skoro žehlit.

1. Prádlo je dezinfikované a bez alergenů

Pračky se samostatnými parními programy vám pomohou s bojem proti bakteriím, virům, houbovitým organismům a alergenům. V domácnosti s alergikem nebo malým dítětem je taková dezinfekce velmi nápomocná. Není totiž výjimkou, že vyrážky na citlivé kůži batolete nebo atopika způsobí například prádlo, které zapomenete v pračce. V něm se kvůli vlhkosti a nečistotám, které nevyvaříte při vyšší teplotě, pomalu vytváří hniloba a nechtěná vyrážka je na světě.

Odborníci tento způsob doporučují i v době epidemií, kdy maximálně dbáme na hygienu a své zdraví, k desinfekci ložního prádla, roušek i pracovních oděvů.

Šetrné praní s dezinfekcí se bude hodit hlavně domácnostem s malými dětmi. • 

2. U žehlení se nenadřete nebo se mu úplně vyhnete

Provzdušnění párou vyrovnává i vlákna textilií. Pokud prádlo neperete přímo na parní program, některé pračky vám umožní prádlo dodatečně párou provzdušnit – nejpomačkanější a ztvrdlé kusy tímto programem vyrovnáte. Už po vyjmutí prádla z pračky poznáte, že se s jeho žehlením nenadřete. Prádlo bude měkké a po uschnutí uvidíte, že některé kousky nakonec ani žehlit nebudete.

3. Osvěžíte si oblečení na večer

Dlouho uloženému a zatuchlému, nebo pár hodin nošenému prádlu můžete s parní funkcí rychle vrátit svěžest. Pokud si tedy chcete vzít večer na schůzku oblíbené tričko, máte ještě šanci. S funkcí rychlého napaření prádla vám pračka oblíbený kousek osvěží a jen navlhčí. Takže si ho za pár minut můžete obléct a vyrazit, i když bylo ještě před chvílí cítit cigaretovým kouřem nebo výpary ze smažení.

>> Přečtěte si 4 tipy, jak zbavíte pračku zápachu. <<

4. Prádlo krásně voní, i když ho zapomenete v pračce

Nejspíš se vám to už někdy stalo. Nechali jste si věšení prádla až po večerním joggingu, chtěli jste dokoukat film, nebo jste prostě prali pozdě večer a teď na vás po ránu zběsile bliká kontrolka pračky, že je stále plná. Prádlo, které tam leželo hodiny, je zmuchlané a zatuchlé. I s takovou situací vám pomůže funkce parního provzdušnění.

Na některých pračkách si tuto funkci nastavíte dopředu, aby se spustila pár hodin po vyprání. To se vyplatí, když víte, že vyprané prádlo nestihnete z pračky vytáhnout hned. Například pračky značky Whirlpool s funkcí FreshCare+ po vyprání průběžně oblečení provzdušňují díky efektivnímu použití páry a jemným pohybům bubnu s pomalými obousměrnými kmity.

5. Pára je šetrná k barvám i materiálům

Oblíbené bavlněné tričko po vyprání parním programem nedostane na frak jako při klasické vyvářce. Horká voda, kterou normálně použijete pro dezinfekci, totiž nesvědčí barvám ani vláknům textilie. Nastavte proto klasické praní na 30–40 °C a na závěr vyvářku nahraďte šetrnou parní funkcí. A poděkuje vám oblíbené tričko i peněženka, protože vám oblečení vydrží déle.

S šetrným parním praním nebudete tak často třídit zničené oblečení od hezkého, a budete tak mít vždy co na sebe. • 

>> Čtěte, jak na velký úklid podle Marie Kondo. <<

Vyzkoušejte parní sílu značky Whirlpool

Výrobce Whirlpool vyladil praní v páře k dokonalosti díky pračkám řady FreshCare+. Tyto pračky získaly certifikát TÜV Allergy UK za snížení tvorby alergenů z roztočů a domácího prachu, bakterií a plísní. Klíčový parní program a speciální funkce najdete například v pračce Whirlpool FFD 8448 BCV EE.

S parním programem Steam Hygiene zlikvidujete až 99 % škodlivých organismů a alergenů. Vhod přijde také systém SoftMove, který přizpůsobí pohyb bubnu druhu tkaniny. Jemné prádlo se pak bude v bubnu jen kolébat a nepomačká se. Přitom si zachová tvar, udrží barvy a dokonale se vypere.

S funkcí Steam Refresh pak obnovíte svěžest oblečení bez zbytečného praní. Pár kousků zatuchlého oblečení hodíte suché do pračky a za pár minut ho máte připravené k nošení. Tuhle funkci využijete u již vypraného a silně zmačkaného prádla, které se vám nechce pracně žehlit. U košilí vám minimálně celý proces urychlí.

Pokud je u vás doma kakao nebo čokoláda na tričku na denním pořádku, bude se vám hodit funkce Clean+. Cyklus s ní přizpůsobíte míře zašpinění prádla a zvolíte podle toho praní: Rychlé, Denní nebo Intenzivní. S technologií 6. smyslu vám pračka ušetří energii, vodu i prací prostředek. Přednastavíte si míru zašpinění prádla, tvrdost vody a pračka sama podle množství prádla navrhne program i množství pracího prostředku na danou várku. Navíc má i dětský zámek, aby se během praní z vaší koupelny nestalo brouzdaliště.

>> Čtěte také, jaké nejčastější závady na pračce si zvládnete vyřešit sami. <<

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.